Časté otázky

Co vás zajímá nejvíce?

Jaký je čas příjezdu a odjezdu?

Příjezd na pobyt je možný od 15:00 hodiny a nejpozději do 20:00 hodiny.Pokud plánujete příjezd později, zavolejte nám prosím a domluvte si pozdější čas příjezdu. Odjezd je v den ukončení pobytu do 10:00 hodin. Pozdější příjezd nebo odjezd je možný pouze po předchozí dohodě a nevzniká na něj automaticky nárok – nemusí být vždy možný!

Jak probíhá příjezd na ubytování?

V den příjezdu Vás budeme čekat na penzionu dle domluvy, ubytujeme Vás, předáme Vám klíče od pokoje, které si ponecháte po celou dobu pobytu u sebe, zapíšeme Vás do knihy ubytovaných a případně zodpovíme všechny Vaše dotazy. Budeme Vám k dispozici i během pobytu.

Jaká je výše zálohy?

Při rezervaci pobytu vyžadujeme platbu zálohy ve výši 50 % z celkové ceny ubytování, která je splatná do 14 dní ode dne rezervace. V opačném případě se rezervace automaticky ruší. Všechny další informace od nás obdržíte v emailu při rezervaci vašeho pobytu.

Jak probíhá doplatek ceny pobytu?

Doplatek nebo platba za pobyt se platí při příjezdu na pobyt. Možná je pouze platba v hotovosti.

Jaké jsou storno podmínky pobytu?

  • storno pobytu více jak 22 dnů před datem nástupu na pobyt – celá záloha se vrací
  • storno pobytu 21 a méně dnů před datem nástupu na pobyt -záloha je nevratná

Pobyty v období letních prázdnin?

V době letních prázdnin ( červenec -srpen ) upřednostňujeme pobyty minimálně na 6 nocí v turnusu sobota – sobota.

Je na penzionu wifi připojení?

Ano, naši hosté mají u nás zdarma k dispozici WIFI připojení k internetu. Heslo Vám sdělíme, nebo jej najdete ve složce s informacemi, která je na pokojích k dispozici.

Můžeme si vzít psa?

Ne – psa ani jiné domácí mazlíčky neubytujeme, nechte je prosím doma. Děkujeme za pochopení.

Svatby, rodinné oslavy, firemní akce

Ne – penzion na svatby, rodinné oslavy a firemní akce nepronajímáme.

Kde lze u penzionu parkovat?

Přímo u penzionu jsou dvě parkoviště s kapacitou cca 9 automobilů. Parkování je pro naše hosty zdarma.

Co na vás dále čeká v okolí penzionu?

Rožnov pod Radhoštěm, srdce Valašska

Rožnov – kdysi dřevěné městečko, milé a rázovité, se rozkládá po obou březích řeky Bečvy.

Ještě počátkem dvacátého století zde byly v malebném údolí na úpatí památné hory Radhošť světově proslulé klimatické lázně. V posledních desetiletích se Rožnov pod Radhoštěm proměnil v moderní turistické, kulturní, obchodní a průmyslové centrum.

Svou polohou je Rožnov přímo předurčen pro rekreaci a sport. Město a jeho okolí je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty. V jeho okolí se nacházejí stovky kilometrů značených turistických cest a cyklistických tras v nadmořských výškách od 350 do 1150 m. Milovníci rybářského sportu si mohou prověřit své umění v pstruhových vodách, případně ve vodách přehrad a rybníků, nacházejících se v nedalekém okolí Rožnova.

Více informací a aktualit najdete na www.visitroznov.cz

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě je tvořeno souborem dřevěných lidových staveb přenesených z valašského regionu do prostředí městského parku (Dřevěné městečko) a na přilehlou stráň (Valašská dědina a Mlýnská dolina). Dvě posledně jmenované části tvoří živé muzeum. Technické vodní stavby, mlýn, pila a hamr jsou v provozu, na políčkách Valašské dědiny se pěstují tradiční plodiny, obyvatelé chovají drůbež a dobytek.

V prostorách Valašského muzea se každoročně konají vystoupení národopisných souborů v rámci celoročního folklorního festivalu „Valašský rok“, sestávajícího z 60 programo­vých akcí.

Valašské muzeum je nejstarším a největším svého druhu ve střední Evropě. Vzniklo v roce 1925 a ročně jej navštíví více než půl milionu návštěvníků, využívajících služeb průvodců, kteří podávají výklad ve čtyřech jazycích. Lidové umění dalo základ bohaté kulturní tradici, ve které dnes pokračují národopisné soubory, hudební tělesa, pěvecké sbory a výtvarní umělci.

Více informací a aktualit najdete na www.vmp.cz

Pustevny a stezka Valaška

Pustevny – vyhledávané středisko v létě i v zimě (1018 m.n.m) jsou důležitou křižovatkou turistických cest, jedním z výchozích bodů na horu Radhošť a také nástupním místem na naučné stezky Radegast a Čertův mlýn. Pro dopravu můžete využít lanovku z Trojanovic, nebo lze přijet na Pustevny i autem od Prostřední Bečvy ( Rožnova pod Radhoštěm ) na hlídané parkoviště s kapacitou 200 míst.

Areál staveb na Pustevnách je národní kulturní památka, zahrnuje tzv. Útulny, turistické chaty Libušín (restaurace, po požáru v rekonstrukci) a Maměnku (hotel), Pustevenku, dále zvonici a vyhlídkový altán Cyrilku. Libušín a Maměnka byly postaveny koncem 19. stol. dle návrhů Dušana Samo Jurkoviče a interiéry Libušína byly vyzdobeny freskami dle návrhů Mikoláše Alše.

V zimě jsou zde udržované běžecké trasy v délce až 50 km. Nejoblíbenější je trať z Pusteven na Martiňák nebo na vrchol Radhoště.

Nově můžete na Pustevnách navštívit nadzemní panoramatickou Stezku Valaška, která je dlouhá 610 metrů. Přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník.

Více informací a aktualit najdete na www.pustevny.czhttps://stezkavalaska.cz/

Soláň

Vrchol Soláně je výchozím bodem hřebenových tůr, směrem na Rožnov, Horní Bečvu, československé pomezí na Bumbálce, k pramenům Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy a směrem na Velké Karlovice.V zimním období zde můžete využít spoustu upravených tras na běžky.

Na Soláni se nachází infocentrum „ZVONICE“. Prostory Zvonice nabízejí návštěvníkům stálou expozici valašských umělců a autorské výstavy malířů, sochařů, grafiků, řezbářů a fotografů, jejichž tvorba je inspirována Valašskem a lidovým uměním jiných regionů. V rámci každoročních výtvarných aktivit. Zvonice organizuje Malířské cesty kolem Soláně, sochařské a řezbářské sympozium a jiné přehlídky výtvarného umění

Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva je od penzionu vzdálená 3 km, příjezd na ní je možný po značené cyklostezce přímo z Vigantic. Cyklostezka Bečva vede z obce Horní Bečva údolím Rožnovské Bečva do Rožnova pod Radhoštěm a dále do Valašského Meziříčí. Z Valašského Meziříčí lze dále pokračovat až do Tovačova, nebo proti proudu Vsetínské Bečvy na Vsetín a dále až do Velkých Karlovic.

Více informací a aktualit najdete na http://www.cyklostezkabecva.cz/

Koupání a zábava nejen pro děti

V letním období můžete využít širokou nabídku možnosti ke koupání, jak přímo na letním koupališti ve Viganticích, blízkém Rožnově, Frenštátě, tak i v krytých bazénech v Rožnově a Valašském Mezíříčí. V okolí je možno využít ke koupání přehradu Bystřička a Horní Bečva.

Pokud Vám nebude počasí přát ke koupání můžete s dětmi navštívit třeba zábavní lanový Gibon Park v Rožnově,lanové centrum Tarzánii v Trojanovicích, nebo Pohádkové lázně v Rožnovských pivních lázních.

Více informací a aktualit najdete na : www.krytybazen.cz , www.bazenvm.cz , www.gibon-park.cz , www.tarzanie.cz , www.pohadkovelazne.cz

Lyžařská střediska

V blízkém okolí penzionu se nachází spousta uměle zasněžovaných svahů v lyžařských střediscích. Nejblíže jsou lyžařské areály U Sachovy studánky a Rališka na Horní Bečvě, dále lyžařské středisko Soláň vrchol, nebo jeden z nejlepších ski areálů Beskydech na Bílé. I pro vyznavače bílé stopy je v okolí Rožnova spousta upravených běžěckých tras.

Více informací a aktualit najdete na www.skibila.cz , www.skisachovka.cz , www.skiarealsolan.cz , http://www.raliska.cz , www.skiarealjezerne.cz , www.skimezivodi.cz , www.sunoutdoor.cz

Restaurace, obchody a bankomaty

Přímo ve Viganticích můžete využít služeb restaurace TATRA ,nebo KOLIBU FOJTKA na HUTISKU SOLANCI, která je vzdálena cca 2 km. V Rožnově můžete využít služeb RESTAURACE ALBERT MÁLEK v Rožnovském pivovaru, restaurace BRASSERIE AVION nebo KOLIBY NA DOLNÍH PASEKÁCH a mnoho jiných. Ve Viganticích se nachází 2 menší obchůdky, které mají otevřeno zpravidla do 17:00 hodiny a jsou otevřeny i v sobotu a v neděli. Jeden je vzdáleny cca 5 minut chůze od penzionu, je to obchod s vlastní minipekárnou a vždy čerstvým pečivem. Supermarkety ALBERT, BILLA A LIDL se nachází v Rožnově pod Radhoštěm a jsou od penzionu vzdáleny cca 3 km. Stejně tak v Rožnově najdete i lékárny, lékařskou pohotovost, policii a banky. V Rožnově na náměstí jsou bankomaty (ČSOB, KOMERČNÍ BANKA, MONETA, AIR BANK a ČESKÁ SPOŘITELNA).

Více informací a aktualit najdete www.fojtka.cz , http://www.koliba-na-pasekach.cz , http://www.brasserieavion.cz , www.malekrestaurant.cz , www.tatravigantice.cz

Ostatní zajímavosti v okolí

V nedalekém Valašském Mezíříčí (15 km) můžete navštívit dva zámky a to Zámek Žerotínů , ležící v centru města, dále Zámek Kinských, v němž sídlí museum,nebo empírový Zámek v Lešné nedaleko Valašského Mezíříčí.

Nad nedalekou přehradou Bystřička naleznete v obci Velká Lhota (17km) dřevěný Toleranční kostel, kde působil Jan Karafiát – autor známých Broučků.

Můžete také navštívit městečko Štramberk (30km) www.stramberk.cz , kterému se pro jeho malebnost říká Moravský betlém. Zde najdete např. Muzeum loutek patřící Milanu Knížákovi, nebo Muzeum Zdeňka Buriana www.zdenekburian.cz .Můžete zde také navštívit hrad Štramberk se známou věží Štramberská trůba nebo jeskyni Šipka. Štramberk proslavil voňavý cukrářský výrobek – perníkové Štramberské uši.

Blízko Štramberku leží město Kopřivnice (27km) se známou automobilkou Tatra.K návštěvě zde hlavně láká Technické muzeum Tatra www.tatramuseum.cz , nebo Rozhledna bílá hora www.rozhledna-bila-hora.cz.

Z blízkých hradů stojí za připomínku hrad Hukvaldy (27km) www.hradhukvaldy.eu, ležící ve stejnojmenné obci, ve které se narodil skladatel Leoš Janáček , nebo zřícenina hradu Starý Jičín (34km) www.hradstaryjicin.cz , a hrad Helfštýn (52km) poblíž Lipníku nad Bečvou www.helfstyn.cz.

Po cestě z hradu Helfštýn se můžete zastavit v lázeňském městečku Teplice nad Bečvou www.teplicenb.cz a zde navštívit Zbrašovské aragonitové jeskyně nebo Hranickou propast www.hranickapropast.cz , která je nejhlubší zatopenou propastí na světě.

Navštívit můžete taky významné mariánské poutní místo Svatý Hostýn (50km) www.hostyn.cz ,který se nachází u městečka Bystřice pod Hostýnem.

V Ostravě stojí za zmínku možnost návštěvy Hornického muzea Landek (65km) www.landekpark.cz ve kterém můžete skutečně sfárat do černouhelného dolu. V Ostravě dále naleznete unikátní industriální areál vysokých pecí Vítkovických železáren DOLNÍ VÍTKOVICE (57km) www.dolnivitkovice.cz, kde můžete navštívit MALÝ SVĚT TECHNIKY U6 www.stcostrava.cz .